A është kjo prova se Rusia përdor bomba thërmuese ndaj civilëve në Siri? (FOTO) (VIDEO)


Fotot e bëra në një zonë civile në Siri duket se paraqesin shkatërrimin e shkaktuar nga bomba thërmuese pas një bombardimi nga ana e forcave ruse.
Fotot u bënë në lagjen e Merces të kontrolluar nga opozita në Aleppo, pas një bombardimi që vrau 10 veta dhe plagosi 15 të tjerë gjatë ditës së sotme.
Përdorimi i bombave thërmuese, të cilat lëshojnë shumë fishekë, është ndaluar në mjaft vende.PAMJET QË TA KËPUTIN SHPIRTIN: Pas bombardimeve të sotme vrastare të rusëve dhe forcave të regjimit të Asadit në Douma të Sirisë,ku dhjetëra vetë e humbën jetën
Posted by Tetova News on Sunday, December 13, 2015

Google+ Followers