Skip to main content

Posts

Showing posts from May, 2013

Lajmet e fundit

Ilva Tare ne Naten Vone

MISS WORLD 2013 12.06.2013

ALBANIA vs NORWAY 7.6.2013 PROMO SHQIPERI vs NORVEGJI SPOTI "KOMBETARES"

Elvana Gjata - Kengetarja me e degjuar ne faqen muzikore Deezer

Faqja muzikore Deezer, eshte nje faqe e cila lejon 20 milion perdoruesit e saj te degjojne falas ne komjuter e celular, rreth 25 milion kenge qe ka ne arkive. Nje prej artisteve muzika e te ciles luhet ne kete faqe eshte dhe Elvana Gjata e cila me hitin e saj "Fake" klasifikohet ne vendin e pare te listes se kengeve me te degjuara Dance dhe ne vendin e 12 ne listen e kengeve me te degjuara ne toplisten kryesore (pozicionet mund te kene ndryshuar ndersa na lexoni). Ajjjjjjjjjjjjjjjj! Suksese Elvana on to the next one! Excuse me miss, but didn't I tell you this? "Fake" eshte super kenge! Pike, pike ene pike! Oh me qe ra fjala...mos e lini pa lexuar numrin e ri te Albaniac ku kemi intervistuar treshen Elvana Gjata,Flori Mumajesi dhe Andy Gramm. Yep! 1Femrat i neglizhojnë 5 shenja paralajmëruese të kancerit

Domatja, perimja që lufton çdo sëmundje

Domatja është një bimë barishtore, e cila përdoret për tu ushqyer duke e bërë gjellë, sallatë etj. Përveç se është e shijshme, domatja ka dhe disa elementë shumë të nevojshem për organizmin e njeriut. Përmendim këtu karotenin, vitaminën C, vitaminën A, antocianin likopenin. Likopeni gjendet me shumicë te domatja dhe është një element natyral me veti shumë të forta antioksiduese.
Likopeni është nje mbrojtës shumë i mirë kundër rrezeve UV. Nga një studim i bërë është zbuluar se likopeni mbron ndaj kancerit të prostatës. Njerëzit që konsumojnë të paktën 2 herë në jave domate janë më pak të ekspozuar ndaj sëmundjeve kanceroze, permendim ketu: kancerin e mushkërive, të prostatës, të gjirit, të mëlçisë, të zorrës së trashë.
Është e këshillueshme që domatja të konsumohet e freskët, pasi vlerat ushqyese janë në përqindje më të lartë. Lëngu i freskët i domates mund të përdoret dhe kundër sëmundjve inflamatore të lukthit. Domatja e fresket, ndihmon në ripërtëritjen e qelizave të lëkurës dhe jo rr…

Zaimina Vasjari - I Kom

BUKURIA VRET/ Kapet supermashtruesi grek që bënte kontrabandë me 25 mijë produkte kozmetike dhe detergjente të falsifikuara

Këshilla që të mbroni flokët tuaj gjatë verës

Çfarë ndodh me flokët tuaj kur ekspozohen në diell?

Gjatë ekspozimit intensiv në diell, flokët bëhen shumë të brishtë, ndahen qelizat nga flokët, duke shkaktuar kështu dehidratim, bëhen delikatë, errësohen dhe ndonjëherë zverdhen. Që t’ia “mbathni” nga ky problem, është e rëndësishme të kujtoni se floku duhet mbrojtur nga dielli duke përdorur kapele. Shmangni gjithmonë diellin kur është në kulmin e tij. Larja e tyre cdo ditë nuk i dëmton ato, meqë nuk rrinë të lagura për shumë kohë.

Pas larjes në det/ pishine, kush është kujdesi primar për flokët?

Duhet të lahen me ujë, duke përdorur gjithashtu shampo dhe balsam në bazë të llojit të flokut. Nëse floku juaj është i thatë dhe/ ose ka tendencë të dobësohet, atëherë është trajtimi plotesues ai me krem zbutës pas larjes.

Pse floku bëhet jeshil? Mos është klori ose dielli ” fajtor” për këtë?

Në fakt, klori nuk ka të bëjë fare më këtë gjë. Ajo cfarë e bën flokun jeshil është bakri, që ndodhet në pishinë, nga tubat që sjellin ujin në pishinë.

Ka nd…

Vogëlushja 5 vjeçe që ka lexuar 875 libra (VIDEO)

Facebook lanson funksionin për verifikimin e llogarive

Tani Facebook ka shtuar një funksion të ri i cili ka të bëjë me verifikimin e llogarive dhe faqeve.
Funksioni për verifikimin e llogarive dhe faqeve është njëjtë si tek llogaritë në Twitter, ku nëse faqja është e verifikuar atëher do paraqitet një shenjë ngjyrë blu pranë emrit të personit në rrjetin social Facebook. Kjo shenjë po ashtu do të shfaqet tek emri i individit pas paraqitjes së rezultateve për personin e kërkuar.
Ashtu si tek llogaritë e konfirmuara në Twitter, edhe në Facebook kjo nuk do të ofrohet për të gjithë. Llogaritë e verifikuara apo faqet e verifikuara në Facebook do jenë në dispozicon vetëm për figurat publike si audienca të mëdha, qeveritarët, markat e njohura etj.
Verifikimi i faqeve dhe profileve në Facebook do të filloj që nga dita e mërkurë./ITshqip

Presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad paralajmëron Izraelin

Siri, vritet amerikania, luftonte përkrah forcave opozitare

Kancelarja gjermane, Merkel ngatërron mbiemrin e François Hollande

Turistet çekë për rafting në Gjirokastër (VIDEO)

Risqet e te ngrenit ne restorant (Video)

Bukuria turke ekpozohet në Tiranë - Top Channel Albania - News - Lajme

Qëllon me gurë makinën e Berishës në Burrel, dhunohet barbarisht nga truprojat e kryeministrit

Një 52- vjeçar është dhunuar nga truprojat e kryeministrit Sali Berisha pasi qëlloi me gurë makinën e kryeministrit Sali Berisha, i cili gjendej në Burrel për një takim elektoral.
Top News njofton se truprojat e kryeministrit Sali Berisha kanë dhunuar 52- vjeçarin Halit Hoxha dhe më pas e kanë dërguar në stacionin e policisë.
Personi qëlloi me gurë makinën e Berishës ndërsa ajo ishte në lëvizje e sipër./Tema

Rama: Universitetet private, si piramidat e Sudes. Sot edhe kamarierët i ke me master

Kryesocialisti Edi Rama ka zhvilluar një bisedë me banorët e Fushës së Aviacionit në Tiranë gjatë paradites së sotme. Ai është ndalur gjatë tek punësimi i të rinjve, duke thënë se qeveria ka vepruar gabim me ta. Sipas Ramës, Berisha ka krijuar një piramidë me universitetet private, pasojat e të cilave do të ndihen në të ardhmen.
Punësimi i të rinjve është plaga më e madhe,  sepse është njësoj me piramidat e Sudes, kur njerëzit duke ndenjur në shtëpi, prisnin paratë. Sot kemi shumë të diplomuar, por zanate asnjë, se janë të gjithë me universitet dhe ëndërrojnë të bëhen kamarierë. Futuni në kafene dhe i keni tërë kamarierët me master. Sepse ka ndodhur nëj deformim i madh i marrëdhënieve ndërmjet shkollës dhe punës. Të rinjve ne do t’u japim dy rrugë: universitet ose zanat. Me zanatin mëson si të fitosh lekë nëpërmjet punës. Kurse kështu të tërë pa punë e me lloto, të rinjtë i gjëmojnë pas Mesit, se ndryshe nuk bëhen, nuk dalin lekët. Kurse përsa i përket atyre që e kanë përfunduar unive…